^Назад до Верху

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

  Уряд ухвалив постанову "Про припинення використання в Україні Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації", проект якої розроблено Держкомтелерадіо з метою систематизації видавничої продукції відповідно до міжнародної класифікаційної системи.
 До цього часу в Україні паралельно використовувалися дві класифікаційні системи: Універсальна десяткова класифікація (УДК) та Бібліотечно-бібліографічна класифікація (ББК), розроблена у 60-х роках минулого століття.
  УДК - міжнародна класифікаційна система, яку застосовують понад 130 країн світу.
  Методичне забезпечення впровадження Універсальної десяткової класифікації здійснюватим  Державна наукова установа "Книжкова палата України імені Івана Федорова".

Текст документа:“Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації ” № 177 — редакция от  22.03.2017
 


                                      КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
                                                     ПОСТАНОВА
                                          від 22 березня 2017 р. № 177
                                                           Київ
                            Про припинення використання Бібліотечно-
                            бібліографічної класифікації та впровадження
                                Універсальної десяткової класифікації
    Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Запровадити для класифікації документів в установах та організаціях Універсальну десяткову класифікацію як міжнародну класифікаційну систему, припинивши використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації.
2. Державному комітетові телебачення і радіомовлення, Міністерству культури, Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству освіти і науки вжити в межах своїх повноважень заходів до впровадження Універсальної десяткової класифікації.
3. Міністерству культури забезпечити протягом 2017 року перехід бібліотек на систематизацію документів за Універсальною десятковою класифікацією.
4. Визначити відповідальною за методичне забезпечення впровадження Універсальної десяткової класифікації державну наукову установу “Книжкова палата України імені Івана Федорова”.

    Прем’єр-міністр України                                                        В. ГРОЙСМАН