foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
 

Підтримуючи Україну в складних умовах війни, міжнародні партнери продовжили безкоштовний доступ для університетів до провідних електронних ресурсів та баз  наукових і аналітичних даних.

На вебсайтах Clarivate та Elsevier створено спеціальні сторінки для користувачів з України, що містять актуальну інформацію про можливості ресурсів і програмних інструментів, постійно оновлюється інформація про навчальні матеріали, заплановані вебінари українською мовою тощо (сторінка Ukraine Academic Support на офіційному порталі Elsevier та розділ #StandWithUkraine на порталі Clarivate).

Запрошуємо до бібліотеки!
 

Наразі цей додаток в стані модернізації.

Бібліотека Державного торговельно-економічного університету заснована у 1948 році як бібліотека філії Донецького інституту радянської торгівлі. З 1966 року – бібліотека Київського торговельно-економічного інституту. З 2000 року -  бібліотека Київського національного торговельно-економічного університету. Сучасна назва - з 2022 року. З 1966 по 1987 рік директором бібліотеки була Ващенко Зінаїда Леонтіївна. З 1987 року директор бібліотеки - Шестопалова Лілія Сергіївна.

     Бібліотека розташована в окремому приміщенні, займає площу 4565,95 м2. В бібліотеці створено комфортні умови для читачів. До послуг користувачів – абонементи наукової, навчальної, художньої літератури, читальні зали, зал віртуальної реальності і нових надходжень, зал іноземної літератури, SMART-бібліотека, зал Bibliometrics, сучасна VR-студія, зал для відеоконференцій та вебінарів, зона Cybersport, коворкінг "SUTE Hub".

     Бібліотечний  фонд налічує близько 900 тисяч примірників друкованих видань, понад 5000 примірників електронних видань, бібліотека отримує близько 200 назв періодичних видань щорічно.

     З 1999 року впроваджено комп'ютеризацію бібліотечних процесів, автоматизацію всіх технологічних циклів на основі програмного забезпечення “УФД/Бібліотека”. Створено електронний каталог, введено автоматизоване довідково-інформаційне обслуговування, книговидача, обслуговування читачів, облік бібліотечних фондів. Бібліотека ДТЕУ активно співпрацює з бібліотеками навчальних закладів, які входять до структури Університету, надає методичну допомогу у формуванні книжкових фондів та організації обслуговування читачів.
   Фонд бібліотеки формується відповідно до профілю Університету, комплектується найновішими виданнями з питань економіки, фінансів, менеджменту, бізнесу, товарознавства, торгівлі, інформаційних систем і технологій, правничою та суспільно-політичною літературою, періодичними виданнями, методичними та інформаційними матеріалами; виданнями університету.

Інтерактивний інформаційний кіоск – це сенсорна панель для трансляції мультимедійних файлів на поверхні столу. Вона розташована горизонтально, має миттєвий відгук на дотик і служить для управління віртуальними об`єктами, відеоматеріалами, зображеннями, а також для пошуку інформації в мережі інтернет.

Кіоск встановлений в холі другого поверху бібліотеки. Відвідувачі мають можливість в цікавому і сучасному форматі ознайомитися з інформацією про бібліотеку, її структуру, технічне забезпечення, фонди, послуги, нові надходження літератури, наукометричні бази даних, соціокультурні заходи. Можливо продивитись фотоматеріали, тематичне відео, а також зайти на сайт бібліотеки, здійснити пошук документів в електронному каталозі та переглянути свій електронний формуляр.

В цьому сенсі інтерактивний кіоск є повноцінним бібліотечним консультантом, що спрощує отримання інформації користувачами.

PXL 20230515 111229521

Пошук документів

У меню сайту в розділі «Електронний каталог» знаходимо пункт «Пошук документів» і переходимо за посиланням.

Відкриється пошукова форма, за допомогою якої можна здійснювати пошук за різними параметрами.


Наприклад, розглянемо пошук за назвою документа. Уводимо у відповідне поле свій запит і натискаємо кнопку «Шукати», що внизу.
Отримуємо результати пошуку.


При роботі з ЕК запам'ятайте такі правила:

• прізвище автора або назву документа пишіть мовою оригіналу;

• ключові слова складайте з одного або двох слів;

• скорочуйте ключові слова, відсікаючи закінчення.

Для більш детального пошуку скористуйтесь кнопкою «Розширений перелік полів», що розташована внизу сторінки з лівого боку.
В полі «Відомості щодо назви» вказуються додаткові відомості щодо назви документа. Наприклад, «підручник» або «монографія».

Перегляд персонального формуляра

Щоб переглянути персональний формуляр, обираємо пункт меню «Персональний формуляр».

Натискаємо кнопку «Увійти».

У полі «Шифр читача» вводимо номер студентського квитка або перепустки, а в полі «Пароль» – особистий PIN-код і натискаємо на кнопку «Увійти».


Відкриється сторінка персонального формуляру, де можна переглянути літературу, яку видали користувачу.


Для того щоб переглянути перелік документів, виданих користувачу, а потім повернених, необхідно включити опцію «Показати історію».

Для  доступу до електронного каталогу бібліотеки з вашого смартфона або планшета з операційною системою Android:  завантажте та розархівуйте

Android додаток (посилання для завантаження архіву)

Copyrigcht © 2025   © Державний торговельно-економічний університет / Київський національний торговельно-економічний університет